Sport

Sportovní a zájmové kluby
V každé obci pořádají místní sportovní kluby a spolky rozmanité závody a turnaje. Fotbalem počínaje a házením šipkami konče. Velmi oblíbené bývají rybářské závody na rybnících v Opatovicích a Popovicích. Závodů se může zúčastnit kdokoliv po splnění podmínek soutěže. Kdo by nechtěl ulovit sumce 195 cm dlouhého, jak se to povedlo v Opatovicích v roce 1999 panu V. Koláčkovi? O těchto akcích najdete aktuální informace na webových stránkách obcí.

Po olympiádě v Pekingu v roce 2008 je asi nejznámějším sportovištěm mikroregionu broková střelnice Romana Kosteleckého, na kterém trénuje jeho bratr a zlatý olympionik David Kostelecký. Střelnice pro TRAP a SKEET nedaleko Holasic je přístupná veřejnosti od března do října ve čtvrtek a neděli. Na střelnici se půjčují zbraně a střílí se pod dohledem instruktora. Více na stránkách http://www.kostelecky.cz.

Pro mnohé bude velkým překvapení, že Rajhradsko má své sportovní letiště. A ne ledajaké. Klub leteckých modelářů Brno si vytvořil v Holasicích skvělou leteckou základnu, kde pořádá letecké dny a různé soutěže, které stojí za to vidět. Aktuální akce spolku a profily všech pilotů jsou na webových stránkách http://www.volny.cz/klmbrno
Server je vytvořen prostřednictvím redakčního systému. Webové zpracování a basic.